Damskie okulary przeciwsłoneczne – jak wybrać idealne?

Okulary przeciwsłoneczne można znaleźć w garderobie każdej kobiety. Klasyczne awiatorki, okrągłe lenonki, metalowe oprawki, czy eleganckie Windsory, wybór jest bardzo duży, dzięki czemu można je dopasować do każdej stylizacji.

Okulary przeciwsłoneczne latem i zimą

Promienie słoneczne są dość uciążliwe nie tylko latem, ale także i zimą, dlatego okulary doskonale przydadzą się przez cały rok. Głównym zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Można także okularami zakryć podkrążone oczy po nieprzespanej nocy, a co ważniejsze uzupełnić stylowy outfit. Oczywiście okulary pełnią przede wszystkim praktyczną funkcję, gdyż chronią oczy, a co ważne są zbawienne podczas kierowania samochodem w słoneczne dni. Zapobiegają łzawieniu oczu czy mrużeniu powiek, co w konsekwencji zmniejsza powstawanie zmarszczek. Zbyt długie przebywanie na słońcu bez okularów przeciwsłonecznych może skutkować zapaleniem spojówek czy nawet czasową ślepotą, dlatego są one niezastąpione.

Okulary przeciwsłoneczne mają chronić przed słońcem, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na filt UV

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Obecnie producenci światowych marek mają w swoich kolekcjach także okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne. Dostępne są modele, które można nosić na co dzień, a także podczas uprawiania aktywności fizycznej, między innymi narciarstwa, czy nawet pływania. Wybierając okulary, należy przede wszystkim postawić na produkt wysokiej jakości, bo tylko taki w pełni zabezpieczy oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Okulary powinny mieć odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają jakość zastosowanego filtra. Dodatkowo wybierając oprawki dobrej marki, wygoda ich noszenia jest nie do przecenienia.

Okulary przeciwsłoneczne można znaleźć w garderobie każdej kobiety

Nowoczesne technologie zastosowane w okularach przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne mają chronić przed słońcem, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na filt UV. Pełną ochronę zapewniają modele wyposażone w filtr UV 400. Co oznacza pełna ochrona? Szkła zatrzymują promienie świetlne z całego zakresu promieniowania. Istotną kwestią jest także stopień zaciemnienia szkieł. Można wyróżnić 5 stopni, począwszy od 0, a skończywszy na 4, gdzie 0 oznacza jasne szkła przepuszczalne, a 4 szkła, które zatrzymują światło nawet w 97%. Najlepszym wyborem są okulary z kategorii 3, które nie zaburzają kolorów i mogą być używane przez kierowców. Są także dostępne modele okularów z soczewkami polaryzacyjnymi, które blokują odbite światło od powierzchni śniegu, wody czy asfaltu. Okulary z powłoką antyrefleksyjną z kolei zapobiegają odbijaniu się promieni od okularów i oczu, dzięki czemu wzrok się nie męczy.