Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne, które dbają o każdy aspekt naszych oczu

Ochrona oczu przed promieniami słonecznymi jest tak samo ważna jak stosowanie kremów z filtrem. Dzięki temu nie tylko dba się o ich zdrowie i zapobiega poważnym chorobom, ale również znacznie podnosi komfort życia, szczególnie latem. Jak radzić sobie w sytuacjach, gdy dodatkowo posiadamy wadę wzroku?

Ochrona i korekcja w jednym

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne to najlepsze rozwiązanie dla osób, które cierpią na wady wzroku. Zarówno dla krótkowidzów, dalekowidzów, osób cierpiących na astygmatyzm i inne wady wzroku zwykłe okulary przeciwsłoneczne to za mało. Mimo że chronią przed promieniami słonecznymi, to osoba nie widzi w nich tak, jak w okularach korekcyjnych. Natomiast noszenie soczewek wraz z okularami przeciwsłonecznymi również nie jest zbyt zdrowym rozwiązaniem. Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne dbają o jeden i drugi aspekt naszego wzroku.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne – co to takiego?

Profesjonalne okulary przeciwsłoneczne korekcyjne są ściśle dopasowane dla naszych oczu, oznacza to, że korygują nasze wady wzroku tak jak szkła, które nosimy na co dzień. Ponadto są także przyciemnione i tym samym chronią przed uciążliwym światłem słonecznym i szkodliwymi promieniami UV. Tego rodzaju okulary można więc stosować jako alternatywę dla naszych szkieł korekcyjnych wtedy, gdy chcemy ochronić dodatkowo nasze oczy przed słońcem i po prostu poprawić komfort przebywania na zewnątrz w dni słoneczne.

Jak dobierać okulary przeciwsłoneczne korekcyjne?

Zakup szkieł korekcyjnych przeciwsłonecznych powinien odbywać w profesjonalnym salonie. Są one wykonywane na indywidualne zamówienie, co oznacza, że odpowiadają ściśle naszym potrzebom – posiadają dokładnie takie wartości jak nasze szkła korekcyjne. Najwygodniej zamówić je równocześnie wraz z nowymi okularami korekcyjnymi – dzięki temu otrzymamy dwie pary okularów, w tym jedne do noszenia w słoneczne dni.

Ponadto to okulary przeciwsłoneczne korekcyjne warto także dopasować pod względem oprawek. W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele fasonów oprawek, które dopasujemy do:

  • swojego kształtu twarzy,
  • koloru oczu i włosów,
  • adekwatnie do innych osobistych preferencji.

Możemy zdecydować się na uniwersalne kształty oprawek, które nigdy ne wychodzą z mody, a także wybrać jedne z najnowszych modeli. Zawsze można także ustalić poziom przyciemnienia szkieł – mogą być tylko lekko przyciemnione, jak i znacznie bardziej. Co istotne, wszystkie okulary przeciwsłoneczne korekcyjne profesjonalnie chronią przed promieniowaniem UV.