Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Należy mieć świadomość, że istnieje bardzo dużo czynników, które mają duży wpływ na wybór okularów. Zdecydowana większość osób szukając idealnej pary zwraca uwagę przede wszystkim na styl ubierania się czy kształt twarzy. Jak wiadomo, nie wszystkie oprawki będą dobrze się prezentowały w przypadku każdej osoby. Rekomendowane jest zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji przymierzenie możliwie największej liczby par. Warto także zasięgnąć porady specjalistów. Jak wybrać okulary korekcyjne od iOkulary?

W jaki sposób najlepiej dobrać model do twarzy owalnej?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany rodzaj twarzy jest zdecydowanie najbardziej pożądany wśród wszystkich osób noszących na co dzień okulary. Mogą oni wybierać praktycznie z wszystkich dostępnych na rynku kształtów oprawek. Ponadto nie muszą mieć jakichkolwiek obaw, że będą prezentować się niekorzystnie.

Czym powinny sugerować się osoby o twarzy okrągłej?

Zadaniem osoby posiadającej omawiany rodzaj twarzy będzie wyostrzenie rysów, a także konturów. Istotne znaczenie będzie miało również nadanie pociągłości i lekkości. Doskonałym przykładem mogą być kocie oczy. Użytkownik może dzięki odpowiedniemu modelowi nieznacznie unieść górną część twarzy oraz wyszczuplić ją. Rekomendowane jest także w trakcie wizyty w salonie optycznym przymierzenie oprawek o prostokątnym kształcie.

Jaką decyzję powinny podjąć osoby o trójkątnej twarzy?

Twarze mężczyzn i kobiet są w tym przypadku szerokie w okolicach czoła, a także zwężające się ku podbródkowi. Użytkownicy, którzy są zainteresowani złagodzeniem owalu twarzy, a także optycznym zmniejszeniem szerokości skroni powinni zdecydować się na zakup oprawek z zaokrąglonymi kształtami. Może zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się okulary z oprawkami wykonanymi z transparentnego tworzywa sztucznego.

Jakie aspekty muszą uwzględnić osoby. twarzą prostokątną?

Osoby ze wspomnianym rodzajem twarzy mogą zaszaleć z wielkością. Zalecane jest oczywiście unikanie kanciastych oprawek. Mogą one bowiem dodać prostokątnej twarzy „ostrości”. Doskonałym rozwiązaniem mogą być okulary okrągłe i owalne.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Użytkownicy, którzy nie potrafią dobrać okularów, mogą poprosić o pomoc pracowników stacjonarnego salonu optycznego. Doświadczeni specjaliści nie będą mieli większych problemów z udzieleniem odpowiedzi na każde, nawet najtrudniejsze pytanie. Nie należy również przed podjęciem ostatecznej decyzji sugerować się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem jest stosunek ceny do jakości.