Jak wybrać dobre oprawki męskie?

Jeszcze do niedawna noszenie okularów korekcyjnych było powodem do wstydu. Wynikało to z braku dostępu do oprawek dobrej jakości. Oferowane okulary były niemodne oraz mało komfortowe w noszeniu. Na szczęście obecnie dostępne modele są zróżnicowane kolorystycznie oraz różnią się kształtem. Dzięki temu zarówno panie, jak i panowie mogą wybrać okulary spełniające ich indywidualne wymagania.

Czy powinny się zatem cechować oprawki męskie?

Godne polecenia oprawki męskie powinny cechować się:

  • trwałością,
  • starannym wykonaniem,
  • przystępną ceną.

Czym należy się kierować wybierając oprawki dla panów?

Podczas wyboru odpowiedniego produktu należy zwracać uwagę nie tylko na jego kolor, ale również na kształt

Przed wyborem i zakupem oprawek należy zastanowić się nad tym, jak dana osoba pragnie być postrzegana. Wybór dodatków, w tym okularów może bowiem zdecydowanie odmienić wizerunek danego użytkownika. Panowie mogą bowiem stawiać na:

  • indywidualizm – w tym wypadku powinni oni wybierać oprawki o nietypowych kształtach lub elementach ozdobnych. Poza tym, mogą się oni decydować na zakup oprawek w zdecydowanym kolorze.
  • profesjonalizm – panowie, którzy pragną podkreślić swój profesjonalizm powinni wybierać oprawki o tradycyjnym kształcie. Proste w kształcie oprawki w ciemnym kolorze to rozwiązanie ponadczasowe, które pasuje do wielu stylizacji i już od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
  • optymizm – panowie pełni radości i gotowi na nowe rozwiązania powinni się decydować na zakup oprawek w intensywnych odcieniach. W tym jednak wypadku muszą oni jednak pamiętać o tym, że kolor okularów powinien korespondować z ich karnacją oraz barwą włosów.

Przed wyborem i zakupem oprawek należy zastanowić się nad tym, jak dana osoba pragnie być postrzegana

Jak wybrać oprawki męskie pasujące do danego typu twarzy?

Podczas wyboru odpowiedniego produktu należy zwracać uwagę nie tylko na jego kolor, ale również na kształt. W tym wypadku oprawki o prostych kątach są ponadczasowe i chętnie kupowane już od wielu lat. Nie są one jednak polecane dla wszystkich mężczyzn, ponieważ mogą dodatkowo wyostrzać ich rysy twarzy. Alternatywę w tym wypadku stanowią oprawki okrągłe lub owalne, które nadają twarzy delikatności. Nie bez znaczenia jest również sama grubość oprawek, które mogą być delikatne i ledwie widoczne na twarzy, jak również dość masywne. Podobnie jak w przypadku kształtu, tak i w przypadku grubości oprawek warto zwracać uwagę na typ urody danego użytkownika. Masywne oprawki mogą bowiem nadmiernie przytłaczać twarz. Aby tego uniknąć warto wybierać subtelne produkty w jasnym kolorze, w tym choćby złote lub srebrne, ponieważ odcienie te prezentują się delikatnie i interesująco oraz nie są zarezerwowane wyłącznie dla pań.