Kupujemy okulary przeciwsłoneczne

Jednym z najbardziej palących pytań przy zakupie okularów przeciwsłonecznych jest kwestia na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania. W tym artykule chcemy powiedzieć, jak zrobić to poprawnie, ale jednocześnie łatwo.

Na rynku mamy dostępną szeroką gamę stylowych okularów przeciwsłonecznych na każdą okazję. Doświadczeni doradcy handlowi w dziedzinie optyki pomogą dokonać właściwego wyboru w oparciu o potrzeby i pragnienia. Szukasz modnej nowości, która podkreśli Twój styl jak na przykład okulary Prada męskie? A może szukasz okularów przeciwsłonecznych na plażę, do łowienie ryb, prowadzenie samochodu? Od właściwego doboru okularów przeciwsłonecznych będzie zależeć nastrój i dobre samopoczucie – do tego po prostu niezbędne jest komfortowe widzenie! Oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą z łatwością dokonać dobrego zakupu.

Na rynku mamy dostępną szeroką gamę stylowych okularów przeciwsłonecznych na każdą okazję

Okulary ochronne – czyli jakie?

Szukasz ochrony przed słońcem, co oznacza, że muszą mieć właściwości „ochronne”. Przede wszystkim przy wyborze okularów przeciwsłonecznych należy zwrócić uwagę na:

  • stopień przyciemnienia soczewek optycznych
  • poziom ochrony przed promieniami ultrafioletowymi
  • jakość materiału, z którego wykonana jest rama
  • powłoki soczewek. Niektórzy preferują powłoki polaryzacyjne, a inni lustrzane, ale obie mają funkcje ochronne.

Istnieje  5 odcieni cieni dla soczewek przeciwsłonecznych  – od 0 do 4 dla różnych aktywności. Tak więc okulary o stopniu zaciemnienia 0 dobrze nadają się na pochmurną pogodę i przyćmione słońce, ponieważ przepuszczać 80-100% światła. Ale okulary czwartej grupy przepuszczają 3-8% światła (bardzo ciemne soczewki). Przeznaczone są do rekreacji nad morzem lub w ośrodku narciarskim, gdzie promienie słoneczne odbijają się od powierzchni wody lub śniegu. Ze względu na wysoki stopień zaciemnienia kategorycznie nie są polecane kierowcom – lepiej dla nich używać okularów przeciwsłonecznych z drugiej lub trzeciej grupy. Jakość na okulary Prada męskie, a także włożonych do nich soczewek, gwarantuje producent.

Istnieje  5 odcieni cieni dla soczewek przeciwsłonecznych  - od 0 do 4 dla różnych aktywności.

Druga wskazówka: wybierając okulary przeciwsłoneczne, zwróć uwagę na ich kształt. Do każdego typu twarzy możesz dobrać kształt okularów przeciwsłonecznych, który podkreśli charakter właściciela. Podejdź do lustra, przyjrzyj się uważnie swojej twarzy. Jaki masz kształt? Zwykle kształt twarzy określa się w następujący sposób: owal, koło, kwadrat, a także romb. Modele o określonym kształcie są odpowiednie dla każdego rodzaju twarzy i nie należy o tym zapominać przy zakupie. Wybór okularów przeciwsłonecznych ma na celu podkreślenie Twojego wyrafinowanego gustu, a niewłaściwy kształt akcesorium może sprawić, że Twój wygląd będzie nieatrakcyjny, a nawet śmieszny.