Jakie powłoki posiadają nowoczesne okulary przeciwsłoneczne Marc Jacobs?

Producenci okularów przeciwsłonecznych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też na bieżąco udoskonalają swoje akcesoria. Aby wybrać porządne okulary przeciwsłoneczne Marc Jacobs (https://iokulary.pl/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne_Okulary-Przeciwsloneczne-Marc-Jacobs-1349.html) warto zwrócić szczególną uwagę na zastosowane powłoki. W dużej mierze to właśnie one mają bezpośredni wpływ na komfort użytkowania i przejrzystość widzenia.

Specjalne powłoki hydrofobowe

Praktycznie wszystkie nowoczesne okulary przeciwsłoneczne Marc Jacobs wyposażone są w powłoki hydrofobowe. Mowa tutaj oczywiście o specjalnych powłokach, których głównym zadaniem jest zabezpieczenie soczewek przed zaparowaniem. Dzięki powłokom hydrofobowym raz na zawsze można zapomnieć o kłopotliwych smugach. Nie można zapominać również o tym, że profesjonalna powłoka hydrofobowa znacząco ułatwia czyszczenie okularów. Dzięki temu, że kropelki wody nie osiadają na powierzchni soczewek, a błyskawicznie po nich spływają to można liczyć na doskonałą widoczność w trudnych warunkach pogodowych. Przy zmianie temperatury dużym problemem jest również zaparowanie. Dzięki powłoce nie trzeba tak często przecierać okularów.

Producenci okularów przeciwsłonecznych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też na bieżąco udoskonalają swoje akcesoria

Nowoczesna powłoka oleofobowa

Jeżeli chodzi o powłokę oleofobową to jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie okularów przed wszelkimi zabrudzeniami. Kurz niestety osiada na soczewkach nawet wtedy, gdy śpimy. Dzięki śliskiej strukturze można ograniczyć osiadanie kurzu do minimum. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Na soczewkach bardzo często pojawiają się również tłuste odciski palców, które znacząco utrudniają widzenie. Dzięki powłokom oleofobowym widoczność smug drastycznie spada.

Jakie filtry?


Nowoczesne okulary przeciwsłoneczne Marc Jacobs spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wyposażone będą w wysokiej jakości filtry. Przepustowość promieni słonecznych wyrażana jest przez producentów w cyfrach od 0 do 4, dzięki czemu można szybko porównać dostępne na rynku modele. Okulary przeciwsłoneczne o kategorii 0 przepuszczają od 80% do 100% promieni słonecznych, dlatego też ochrona oczu jest na niskim poziomie. Największy poziom bezpieczeństwa zapewniają okulary z kategorii 4. Mowa tutaj oczywiście o profesjonalnych okularach, które przepuszczają jedynie od 3% do 8% promieni słonecznych. Po okulary z kategorii 4 powinny sięgnąć osoby, które dużo wolnego czasu spędzają w górach albo przebywają na ostrym słońcu. Pamiętać należy także o tym, że w okularach o mocnych filtrach nie można prowadzić samochodu. Do codziennego użytkowania najlepiej sprawdzą się okulary z kategorii 2, które przepuszczają od 18% do 43% promieni słonecznych.